Cesta na Haiti aneb vydrž pro Soccer Aid

Autor: Olda <(at)>, Téma: Robbie a fotbal, Vydáno dne: 14. 04. 2010

"Každý ví, že jsem velký fanoušek fotbalu, a proto nyní apeluji na všechny, aby se připojili ke 'Keep It Up For Soccer Aid'. Je to prosté: udělejte co nejvíce keepy uppys a vydělejte tím hodně peněz, abychom mohli změnit životy dětí na celém světě, stejně jako těch, které jsem potkal na Haiti."

Co jsou vlastně 'keepy uppys'?

'Keepy uppys', neboli česky "nožičky" je výraz pro fotbalovou dovednost udržování míče ve vzduchu za pomoci nohou, kolen, hrudníku, ramen a hlavy, aniž by spadl na zem. Takhle:

 

Ten, kdo vydělá za svůj počin minimálně 50 liber a následně je pošle charitě UNICEF do konce května, bude zařazen do slosování o VIP Soccer Aid zážitek. Šťastlivec bude mít možnost setkat se s hráči na jejich tréninku v Londýně a následně pojede sledovat zápas do Manchesteru na stadion Old Trafford.

Ovšem soutěž nezáleží až tak na dovednosti v nožičkování... Profesionálové se o něco takového pokusit mohou, ovšem pokud nejste zrovna Beckham, můžete například uspořádat největší nožičkovanou ve svém městě, nožičkovat v bláznivém oblečení, kopat si cestou do školy či práce, uspořádat soutěž v nožičkování v práci s kolegy... A pro ty, kteří jsou na fotbal leví, mohou například vydržet měsíc chodit či jezdit na kole do školy nebo práce, nebo na šest týdnů se vzdát svých zlozvyků. Fantazii se meze nekladou. Ať už bude vaše sázka, výzva či počin jakýkoliv, zaregistrujte se na socceraid.org.uk/keepitup a obdržíte tričko s logem akce a balíček pro začátek své iniciativy.

Svůj pokus, výzvu či akci nezapomeňte nafotit a natočit. Svými výtvory se pochlubte na YouTube, Flickru, Robových oficiálních stránkách a stránkách Soccer Aid. UNICEF pak nejlepší z nich uveřejní na svých stránkách.

Níže můžete zhlédnout fotky a video, které Rob natočil na zemětřesením zničeném Haiti, kam se vydal s UNICEF. Toto video bude promítáno po celý čas zápasu Soccer Aid v neděli 6. června.