Ukázka z 9. kapitoly českého překladu Robbieho knihy FEEL

Autor: Roman <robbiewilliamswebzcz(at)centrum.cz>, Téma: Zábava, Zdroj: přeložily Bety a Chocollate, Vydáno dne: 24. 03. 2007

Ještě před tím, než se Rob vrátí do Londýna, letí do Calgary v Kanadě, aby tam natočil videoklip k písni Feel, která byla s konečnou platností vybrána jako první singl alba Escapology. Vypustily se operní pasáže a také příspěvek sl. Dynamite – ačkoli napsala a nahrála rap, který všichni milují, je rozhodnuto, že chytřejší bude, když Robbieho velký comeback bude pouze jeho. Singl byl vydán teprve před pár týdny, ale stále neexistuje kontrakt, takže Rob musí natáčení profinancovat sám. Bude to 700.000,- liber. V klipu hraje nafoukaného, ale zamlklého chlápka pracujícího na ranči, který se zaplete s majitelkou. Ve většině klipů, ať je příběh nebo scénář jakýkoli, Rob na konci vždycky někoho líbá – jeho nápad. Nejlépe někoho, koho by chtěl líbat i ve skutečném životě. Před tím, než potkal na večeři v Los Angeles Daryl Hannah a požádal ji, aby v tomto klipu hrála, neměl zdání, kdo by se měl role jeho lásky zhostit.

Přineslo to samozřejmě své problémy. Daryl právě natáčí film Kill Bill s Quentinem Tarantinem a plánuje odjet na víkend do Kanady. Všechno je již dohodnuto, ale v poslední chvíli Quentin Tarantino změní plány a odmítne ji z natáčení uvolnit. Klip se má točit za pouhý jeden den a ona stála ještě neopustila Los Angeles. Zmeškala i poslední let a muselo se pro ni poslat soukromé letadlo (do té doby jsou rozhodnuti uspořádat na poslední chvíli casting a nahradit ji Kanaďankou). Nakonec ve dvě ráno dorazí, aby mohla v sedm začít... bysme udělat desku, kde budou písničky z koncertů. Písničky z neexistujících koncertů. Něco, co nebudu muset propagovat.“ Pouští si ještě jednou Blasphemy. „Je to přesně ta písnička, kterou by mělo začínat šou, ne?“ ptá se Rob, sám se sebou spokojený jdouc chodbou pryč z místa, kde s Guyem napsali jejich možná poslední píseň.

Z anglického originálu FEEL překládá Bety Franková a Chocollate.

Knihu od začátku včetně celé 9. kapitoly si můžete STÁHNOUT VE FORMÁTU DOC ;