Robbie vyměnil doktory za maminku

Autor: robbies <(at)>, Téma: Info 2007, Zdroj: bleskove.cz, 08.03. 07, Vydáno dne: 10. 03. 2007

Los Angeles - Vypadalo to, že odvykací kúra, již Robbie podstupoval na speciální klinice v Arizoně, konečně přinese zdravé plody. Týden před jejím ukončením se však náhle rozhodl, že léčbu ukončí a vrátí se zpátky do Kalifornie.

 

Sám prý usoudil, že už žádnou pomoc od klinických odborníků nepotřebuje. Odešel po jednadvaceti dnech. Jeho přátelé se mu však nediví, protože podstupoval terapii v léčebně Cottonwood de Tucson, která je „vyhlášena svou krutostí a drsným režimem.“ Jedna noc tady přijde závislou osobu na sedm set dolarů. Za svůj pobyt tedy Rob utratil v přepočtu něco přes tři sta tisíc korun.

Pacienti na klinice sdílí pokoj s dalšími dvěma, musejí všichni vstávat v sedm hodin ráno a snídani dostávají ve velmi strohé kavárně. Poté následuje skupinová terapie a sezení s terapeutem mezi čtyřma očima.

Robbie byl na klinice původně na čtyři týdny, ale odešel již po třech. Rozhodně tam s ním nezacházeli jako s nějakou hvězdou,“ citoval Sun zpěvákova mluvčího. Přemlouvání zděšených lékařů připomínalo spíš házení hrachu na stěnu. Byl k němu naprosto hluchý. Větší důvěru než zdravotnický personál v něm totiž budí jeho matka Jan, na níž je až chorobně závislý. Robbie věří, že s její pomocí nejen dokončí celý rehabilitační program, ale završí i jeho následnou závěrečnou fázi, jež měla probíhat právě v Los Angeles.

Šestapadesátiletá žena si uvědomuje, že převzala nelehkou úlohu. S alkoholiky i narkomany má zkušeností až nad hlavu. Působí totiž jako poradkyně osob, které se dostaly do závislosti na omamných látkách a snaží se jim pomoci ji překonat.

Dobře ví, jak je důležité, aby k odvykání docházelo z vlastní svobodné vůle. Proto ji tak nadchlo synovo rozhodnutí, jež učinil letošního 13. února, v den svých třiatřicátých narozenin. "Nemohl si k nim dát lepší dárek," zdůraznila médiím.

Obavy, jež ve skrytu duše sdílí spolu s lékaři, se týkají zejména Robbieho pobytu v Los Angeles. Sice se dostane do bezpečí domova, ale na druhé straně ho to bude pokoušet, aby se vrátil i ke starému způsobu života. Jan mu v tom však hodlá zabránit všemi prostředky a je přesvědčena, že se jí podaří docílit, aby opět nesklouzl z vytčené cesty.

Dle oficiálních informací byl Robbieho organismus při začátku odvykací kůry v naprosto dezolátním stavu. Sám zpěvák přiznal, že byl schopný za den vypít až třicet šest dvojitých press, dvacet plechovek energetického nápoje, vykouřit až šedesát cigaret a to celé doplňovat i blíže nespecifikovaným množstvím antidepresiv a prášků na spaní.