Ukázka z 6. kapitoly českého překladu Robbieho knihy FEEL

Autor: Roman <robbiewilliamswebzcz(at)centrum.cz>, Téma: Zábava, Zdroj: kniha Feel, Vydáno dne: 05. 02. 2007

Právě dnes má Rob ve studiu schůzku s jednou z pěti největších nahrávacích společností. Právě teď se nachází v situaci, která není pro úspěšného umělce typická. Je teď volný a každý ho chce. Ti nejúspěšnější umělci pravidelně projednávají a prodlužují své kontrakty, obchodují se svou budoucí svobodou, aby na tom co nejdříve vydělali. On tohle neudělal. Dokončil svůj původní kontrakt s EMI a natáčení svého nového alba financuje sám do té doby, než on a jeho manažeři naleznou ten nejlepší způsob prodeje. EMI by ráda kontrakt s ním prodloužila, ale ostatní velké nahrávací společnosti o něj mají také zájem.

Ostatní společnosti mají většinou sídlo v Americe, v jedné z mála zemí, kde měl Rob jen malý úspěch a proto se na něj šéfové těchto společností nezaměřují. Má to docela vtipný konec. V jiných odvětvích by nikdo nenabízel osmimístnou sumu za něco, o čem neví, jak to bude vypadat, ale hudební byznys je zvláštní, anachronická směs touhy, talentu a schopnosti smíchaná s úžasnou ignorací, neschopností , triky a kecy. Na dnešním jednání, ze kterého měl dojem, že probíhá úspěšně, se Rob zmínil o svém nápadu pokusit se prorazit na americkém trhu. Chtěl natočit novou verzi Angels.
„Která to je?“ zeptal se jeden z nejdůležitějších lidí v americkém hudebním průmyslu.
Je to jeho nejznámější píseň, samozřejmě, a jedna z těch, na které postavil svou sólovou kariéru. Mnohem horší než to, že ji neznali, bylo to, že ji ani znát nechtěli. Prodávali mu svoje velké plány a nezdálo se, že by o něm věděli, co dělá, nebo co dělal, nebo kdo vůbec je. Jak mohou posuzovat jeho hodnotu, když o něm nic nevědí? Konkrétně, jak mohou měřit jeho úspěch v Americe bez názoru na to, proč jeho Angels v Americe neprorazila? A co ostatní místa? Dnes ukázali, že znají přece jen něco z jeho minulosti – video k písni Rock DJ, ve kterém se ukazuje nahý a kde ze sebe rve kůži, maso a svalstvo v zoufalé snaze zapůsobit na snobské dýdžejky. Tohle je zajímalo.
„Muselo se vám velice ulevit, když jste ze sebe serval kůži,“ říkají.
„Ne,“ opravuje je Rob. „Chtěl jsem jen uspokojit lidi.“
Pustil jim hrubé nahrávky písní k jeho novému albu. Když to udělal, stalo se to stejné, co...

Z anglického originálu FEEL překládá Bety Franková a Chocollate.

Knihu od začátku včetně celé 6. kapitoly si můžete STÁHNOUT VE FORMÁTU DOC ; STÁHNOUT VE FORMÁTU PDF.