Robbieho 'Rudebox' válcuje Evropu

Autor: Roman <robbiewilliamswebzcz(at)centrum.cz>, Téma: Rudebox, Zdroj: 05. 11. 2006, musicserver.cz, Vydáno dne: 06. 11. 2006

Robbiemu se to opět povedlo. I když většina hudebních kritiků desce "Rudebox" předurčovala jen malý zájem, Robbieho novinkové album kraluje v prodejnosti mnoha zemí Evropy. Zatímco v Česku se "Rudebox" dostal jako nevyšší novinka jen na třetí příčku, v sousedním Rakousku a Německu skočil na příčku nevyšší. Nejinak je tomu v Itálii a Švýcarsku, kde showman Robbie donutil i váženého Zucchera, aby se stáhl na druhou pozici. Podobným směrem, tedy na úplný vrchol, se Robbie (myspace.com) drápe ale i ve Francii nebo Španělsku.

Anglie Robbieho vítězství v prodejnosti ohlásila již koncem minulého týdne. Aby těch úspěchů nebylo málo, jeho aktuální singl "Lovelight", který vyjde 13. listopadu, se ve Velké Británii může pyšnit označením "singl týdne". Píseň původně od britského soulového zpěváka Lewise Taylora je nejhranější skladbou v tamějších rádiích. Robbie může dozajista jen litovat, že jeho produkci nepřijala i Amerika. Stejně jako v případě desky "Intensive Care" ani album "Rudebox" tam pro nezájem publika o jeho hudbu totiž nevyjde.