Robbie Williams dá přednost Budapešti

Autor: Roman <robbiewilliamswebzcz(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Zdroj: 11. 11. 2005, idnes.cz, Vydáno dne: 26. 11. 2005

Britský zpěvák Robbie Williams, který právě vyhlásil světové turné, se Česku vyhne. Domácí fandové ho však zastihnou 19. července 2006 v Budapešti.


Asi pět tisíc vstupenek na koncert bude v předprodeji v českých pobočkách Ticketpro zhruba od poloviny listopadu, termín začátku prodeje bude ještě upřesněn. "Williams chtěl udělat jeden velký koncert ve východní Evropě, nakonec se promotéři domluvili na Budapešti," řekl Robert Porkert, šéf agentury Interkoncerts. Williams je natolik drahý, že pořadatelé potřebují vyprodat padesátitisícovou arénu. Budapešťský Nepstadion těmto potřebám vyhovuje patrně nejlépe. Robbie Williams vystoupí také 10. července 2006 v Drážďanech, 1. srpna v Mnichově a 18. srpna ve Vídni. Williamsovo turné se rozjede 10. dubna z Jihoafrické republiky, od 13. června se přesune do Evropy. Závěrečné koncerty se odehrají 14. a 15. září v londýnské aréně Wembley. Ameriku, která Williamse celkem ignoruje, zpěvák vynechá. I tak ho má během 23 koncertů vidět 1,6 milionu fanoušků ve třinácti zemích. Podkladem pro tyto optimistické odhady je komerční úspěch Williamsova alba Intensive Care. To se dostalo na první příčky hitparád v devatenácti zemích. Doma v Británii Williams prodal více než šest milionů desek a je nejúspěšnějším britským umělcem v novém miléniu. Podle televizní stanice Channel 4 je na druhém místě skupina Coldplay, která prodala o sto tisíc alb méně, na třetí místo se dostala zpěvačka Dido.