Král popu uhranul Berlín, uslyší ho i Češi

Autor: Roman <robbiewilliamswebzcz(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Zdroj: 11. 10, 2005, idnes.cz, Vydáno dne: 18. 10. 2005

Robbie Williams se přihlásil o trůn nového krále popu. V Berlíně završil mimořádným koncertem promo kampaň k novému albu Intensive Care. Na tamní Velodrom dorazilo na sedm tisíc fanoušků, tisíce dalších sledovaly show britské popové hvězdy v sedmadvaceti kinech šesti zemí Evropy, kam byl koncert přenášen. Už od prvních okamžiků, kdy "vyjel" z podzemí v oblacích dýmu, britský zpěvák, oblečený nejprve do černého obleku s fialovým lemováním a posléze do džínů, zaplněnou halu ovládl.


Doprovázen svou koncertní kapelou včetně nového spoluskladatele Stephena Duffyho, orchestrem a sborem, představil naživo osm z dvanácti nových skladeb, které prokládal největšími hity. Publiku skládal jeden kompliment za druhým. "Jste tak hluční, že ani neslyším ve sluchátkách muziku," halasil zpěvák, který si před koncertem při oblíbeném fotbale poranil zápěstí. Koncert odpálil písní Ghosts, úvodní skladbou z Intensive Care, které vyjde 24. října. Po Feel, kterou dav odzpíval s Williamsem, následovala rokenrolová A Place To Crash, která na albu patří ke slabším, ale na koncertě funguje. Další "nářez" z alba Your Gay Friend sice Williams vynechal, ale fanoušci se dočkali novinek Trouble With Me či Spread Your Wings, jednoho z vrcholných čísel večera. - podrobnosti o novém albu ZDE "Před hotelem na mě dnes čekal dav lidí. Cítil jsem se jako Michael Jackson," přiznal Williams s typickou ironií. Během písničky si pak od fanynky vzal transparent Král popu, přiložil si ho na zadek a šaškoval s ním z předsazeného pódia až ke kapele. Byla to improvizace, na rozdíl od závěrečného gesta s nahráním poslední písně Make Me Pure na kazetu pro jednoho z fanoušků, což Williams předvedl už na třech menších "zahřívacích" koncertech v Paříži, Londýně a Amsterdamu. To už se hala zklidnila po aktuálním hitu Tripping, ironické baladě No Regret, před níž se zpěvák omluvil, že odešel z chlapeckého boybandu Take That (nikdy odchod veřejně neoznámil), a taneční hitovce Rock DJ. "Management je na mě sice naštvaný, protože nechtěl, abych jel na turné, ale bude! Uvidíme se příští rok," slíbil Williams. Šanci prožít si berlínský koncert mají i čeští fanoušci. V pátek od 17 hodin odvysílá záznam vystoupení pražské Expresradio, které lze naladit na 90,3 FM případně na internetu na www.live.cz nebo www.abradio.cz.